Güncel

Balayı İçin Gemi Turu Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazan CTC Turizm

Düğün sonrası yorgunluğunu atmak için en iyi alternatiflerden biri olan gemide balayı fikri son yıllarda çok popüler!

En sonunda düğün hazırlıklarınızın en keyifli noktasına vardınız. Onca stres ve yorgunluktan sonra işin tatlı kısmına geldiniz, ki boşuna dememişler ya BALayı ! Bir çok Balayı paketini (Spa hizmeti, ünlü şeflerin çalıştığı butik restaurantlar, özel kahya hizmeti(abartı yok), gösterişli barlar, broadway showlarını aratmayan gösteriler… (ler ler ler bitmiyor 🙂 ) işte tüm bu sayılanları tek bir ürünle alma imkanız mevcut. 5* gemilerde sunulan tüm bu hizmetleri standart bir şekilde bulmanız mümkün. Önemli olan gemi seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz. İşte, yorulmayın diye tek tek sizin için sıraladık.

1.ROTA
Gitmek istediğiniz rota seçimini, balayında özellikle yapmak istediğiniz aktiviteye (uslu çocuk olun bakim) göre belirlemenizde yarar var. Özellikle ben kayınpeder ve kaynanadan çok bunaldım onlardan olabildiğince uzak olayım derseniz tabiki egzotikler 🙂 En dingin ve ıssız rotalar olarak en başta Bora & Bora , Tahiti, Fransız Polinezyası, Maldivler gelmekte, yada Phuket, Thailand(Beyler için stres olur) gibi şehirlerin olduğu uzakdoğu rotaları da tercihler arasında konabilir. Yada ben kültüre doyayım, döndüğümde Pisa kulesinden tut Roma çeşmesine kadar her yerde özçekimim olsun diyorsanız kesinlikle klasik bir Batı Akdeniz turu size yetecektir.

2.GEMİ SEÇİMİ
Bunun nasıl bir önemi var demeyin, kesinlikle en önemlilerinden. Örnek vermek gerekirse 5* standardında hizmet sunan bazı firmalar, burda isimlerini lanse etmeyelim 🙂  genelde çocuklu ailelerinin tercih ettiği firmalar oluyor. Ana nedenide tamamiyle duygusal 🙂 Bu firmalar aynı kabinde kalmak şartı ile 2 – 17 yaş çocuklardan sadece vergi ücretini alıyorlar, Avrupalı kalabalık aileler bu firmaları tercih ediyor. Siz oraya güzel güzel balayına gitmişsiniz, aklınızda bin tane hayal, artık tamam stressiz bir ortam diye düşünürken, gemideki çocuk nüfusunun yoğunluğu ve şamatası ile karşı karşıya kaldığınızda, ailenizin geleceği için bazı kararlarınızı gemideyken aldığınızı fark edeceksiniz. (tatilden sonra muhtemelen aile sayınız siz ve eşiniz olarak sabit kalabilir, belkide bu durum iyi bile olabilir, kim bilir :)). O yüzden işin ehli kişilere başvurup(ki biz oluyoruz) en uygun gemi seçimini beraber yapmamızda fayda olacaktır.

3.DÖNEM
Ülkemizdeki düğünler genelde yaz aylarına denk gelmekte. Ki aynı dönemde bildiğiniz gibi okullarda yaz tatiline girmekte. O yüzden seçiminizi, yaz ayında iseniz Akdeniz yerine Kuzey Avrupa(Norveç, Baltık & Britanya) kış ayında iseniz daha sıcak bölgelere Karayipler, Dubai yada Uzakdoğu yönünde tercih yapmanız daha mantıklı olacaktır. Tur seçiminizi belirlerken bölgenin yüksek sezonda olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.  Yani Yaz ayında Karayiplere giderseniz olası kasırgalar ile karşılaşma durumunuz çok yüksek. Ha ben adrenalini seviyorum diyorsanız o başka 🙂 .

4.BÜTÇE
Herşeyin aslında başı, belkide 1.sırada olmalıydım diye iç geçiren bir başlık. Tabi ki bütçenize uygun olan turu seçeceksiniz, ancak kimsenin vermediği bir püf noktayı CTC ayrıcalığıyla sizinle paylaşıyoruz. Yapmanız gereken şey çok basit. Tüm firmaların resmi sitelerine girip promosyon ve kampanyalardan haberdar olabilmek için üye oluyorsunuz. Sonra size gelen ayrıcalıklı fiyatları gördükten sonra bizi arıyorsunuz, bizde belkide o gördüğünüz fiyattan daha uyguna o turu size sağlıyoruz. Nasıl fikir ? 🙂

Yazar hakkında

CTC Turizm

2004 yılından bu yana Türkiye’nin bu alanda en profesyonel ekiplerinden biri olarak "Gemi Seyahati" alanında hizmet vermekteyiz. Dünya’nın başta gelen cruise ve nehir gemisi firmalarının ana temsilciliği ve satış temsilciğini yapmaktayız.