Güncel

Bir Mühendislik Harikası Celebrity EDGE

Yazan CTC Turizm

Modern ve lüks yolculukların denizlerdeki gelenekselleşmiş adresi olan Celebrity Cruises, devrim niteliğinde olan yeni bir konsept gemi ile karşımızda. Vizyonu ile geleceği geride bırakan eşsiz bir gemi Celebrity EDGE ilk seferini Kasım 2018’de gerçekleştirecek.

Bir mühendislik harikası olan Celebrity Edge dünyanın en ünlü mühendisleri tarafından modern teknolojiyle donatıldı. Port Everglades’ten Doğu ve Batı Karayiplere yedi gecelik rotalar yapacak olan Celebrity Edge, Celebrity’nin filosundaki en büyük gemi olacak (2,918 yolcu kapasiteli ve 129.800 gros ton ağırlığında)

Geminin en çok göze çarpan özelliği ise Magic Carpet. Geminin sancak/sağ tarafında olan Magic Carpet deniz seviyesinden tam 13 kat yukarısında. Geminin 2.Güvertesi ile 14.Güvertesi arasında hareket edebilen Magic Carpet 5.Güvertedeyken bir restaurant, 14.katta iken havuza giren misafirlere içki alternatiflerinin sunulduğu bir bara dönüşüyor.

Yazar hakkında

CTC Turizm

2004 yılından bu yana Türkiye’nin bu alanda en profesyonel ekiplerinden biri olarak "Gemi Seyahati" alanında hizmet vermekteyiz. Dünya’nın başta gelen cruise ve nehir gemisi firmalarının ana temsilciliği ve satış temsilciğini yapmaktayız.